Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Aktualizacja na szukajwarchiwach.pl

13 stycznia 2017

szukaj     

 Uprzejmie informujemy, że dokonana została aktualizacja dokumentów z zasobu Archiwum Państwowego w Płocku dostępnych na portalu www.szukajwarchiwach.pl

Czytaj więcej o: Aktualizacja na szukajwarchiwach.pl

Edukacja historyczna w szkole, muzeum, archiwum…-zaproszenie na konferencję

10 stycznia 2017

logo  Archiwum Państwowe w Płocku, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli  Wydział w Płocku , Muzeum Mazowieckie w Płocku  zapraszają nauczycieli historii, WOS-u oraz wszystkich nauczycieli zainteresowanych edukacją regionalną i historyczną na konferencję "Edukacja historyczna w szkole, muzeum, archiwum…".

Czytaj więcej o: Edukacja historyczna w szkole, muzeum, archiwum…-zaproszenie na konferencję
Przejdź do - wspomnienia%20strażaków

Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Straż Pożarna w powiecie łęczyckim - spotkanie wspomnieniowe i wystawa

28 listopada 2016

Dnia  29 listopada o godz. 11.00 w Archiwum Państwowym w Płocku Oddział w Łęczycy miało miejsce spotkanie wspomnieniowe strażaków "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek" połączone z otwarciem wystawy "Straż Pożarna w powiecie łęczyckim". 

Czytaj więcej o: Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Straż Pożarna w powiecie łęczyckim - spotkanie wspomnieniowe i wystawa

Zaproszenie na odczyt: "Zasłużeni dla Łęczycy"

2 listopada 2016

Archiwum Państwowe w Płocku Oddział w Łęczycy we współpracy z Oddziałem Towarzystwa Naukowego Płockiego w Łęczycy zapraszają na odczyt prof. dr. hab. Jana Szymczaka: "Zasłużeni dla Łęczycy: H. Jaworowski, T. Poklewski-Koziełł, W. Puget-Paździor". Zapraszamy dnia 8 listopada o godz. 11.00 w budynku Archiwum, ul. Belwederska 38 w Łęczycy. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o: Zaproszenie na odczyt: "Zasłużeni dla Łęczycy"
Przejdź do - obchody%20Millenium

ABP KAROL WOJTYŁA I PŁOCKIE OBCHODY MILLENIUM

28 września 2016

Archiwum Państwowe w Płocku wspólnie z Klubem Inteligencji Katolickiej w Płocku zorganizowało konferencję "Abp Karol Wojtyła i płockie obchody Millenium", która odbyła się w ramach XVI Dnia Papieskiego w Płocku dnia 8 października 2016 roku w siedzibie Archiwum przy ul. Kazimierza Wielkiego 9b.

Czytaj więcej o: ABP KAROL WOJTYŁA I PŁOCKIE OBCHODY MILLENIUM
Przejdź do -

VI edycja Warsztatów genealogicznych pt.: „Od juniora do seniora – podróż w krainę przodków”

14 września 2016

W dniach 9-10 września 2016 roku odbyła się ostatnia VI edycja  Warsztatów genealogicznych pt.: „Od juniora do seniora – podróż w krainę przodków” zorganizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Archiwum Państwowego w Płocku -  dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Płocka.

Czytaj więcej o: VI edycja Warsztatów genealogicznych pt.: „Od juniora do seniora – podróż w krainę przodków”