VI Rejonowy Konkurs Historyczny ŹRÓDŁA HISTORYCZNE BOGACTWEM KULTUROWYM NARODU

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

18 kwietnia 2018

Serdecznie zaproszamy do udziału  w VI Rejonowym Konkursie Historycznym „Źródła Historyczne bogactwem kulturowym narodu”. Honorowy Patronat nad konkursem objął Pan Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka Organizatorami konkursu są: Archiwum Państwowe w Płocku oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku.

Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy dotyczącej dokumentów historycznych, źródeł drukowanych, wiedzy na temat archiwów a także rozbudzanie zainteresowania historią własnej rodziny i kraju. Jest adresowany do uczniów klas VII i oddziałów gimnazjalnych szkół podstawowych. W bieżącym roku w sposób szczególny chcieliśmy uczcić przypadającą 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego tematyka konkursu skupia się na haśle „Drogi do niepodległości”. 

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie prezentacji multimedialnej (od 10 do 20 slajdów w dowolnym programie) osnutej wokół dokumentu historycznego, historii rodzinnej lub lokalnej. Może to być akt metrykalny, księga pamiątkowa, list, dziennik, pamiętnik, zbiór fotografii, zdjęcie, mapa, legitymacja, kronika. Oceny prezentacji dokona komisja powołana przez dyrektora Archiwum Państwowego w Płocku.

 Prace zawierające nazwę, adres szkoły, imiona i nazwiska uczestników i ich opiekunów prosimy dostarczyć do Archiwum na płycie CD lub przesyłać na adres elektroniczny Archiwum Państwowego w Płocku sekretariat@plock.ap.gov.pl z dopiskiem: Konkurs Historyczny do dnia 1 czerwca br.

Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie dyplomów i rozdanie nagród rzeczowych odbędzie się dnia 8 czerwca 2018 r. o godz. 11.00

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Konkurs

    Konkurs

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-04-18
Data publikacji:2018-04-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:T.Piekarski
Liczba odwiedzin:2957