Warsztaty i lekcje archiwalne kutnowskiego Oddziału Archiwum Państwowego w Płocku

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

14 maja 2018

Dnia 24 kwietnia br.  uczniowie klasy II Gimnazjum w Krzyżanowie im. II Korpusu Polskiego Zdobywców Monte Casino wzięli udział w warsztatach pt."Prezentacja placówki Archiwum jako przechowawcy historii regionalnej na przykładzie akt Publicznej Szkoły Powszechnej w Krzyżanowie". 

 

Na wstępie dokonano krótkiej prezentacji Archiwum w Kutnie: omówiono funkcję,zadania, dokonano krótkiej charakterystyki zbiorów oraz omówiono zasady udostępniania zbiorów.
w drugiej części uczniowie pracowali w 3 grupach z przygotowanymi dokumentami zespołu "Akta Publicznej Szkoły Powszechnej w Krzyżanowie" z l. 1918-1924. Zainteresowanie wzbudził dokument - okólnik Inspektora Szkolnego Okręgu kutnowskiego  z 1918 r. ustalający  m.in. dni wolne od nauki w roku szkolnym, a także szczegółowy wykaz nieobecności uczniów z podaniem ich przyczyn. Zajęcia prowadziła p. Elzbieta Pajor - kustosz w Archiwum Państwowym w Płocku Oddział w Kutnie.

Ponadto  w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  w Kutnie 30 kwietnia 2017  roku p. Jolanta Leśniewska, kierownik Archiwum  w Kutnie poprowadziła dla uczniów klas siódmych, prelekcję i pokaz poświęcone  dokumentom przechowywanym w kutnowskim  Archiwum obrazujacym polskie i kutnowskie drogi do odzyskania niepodległości.

http://www.sp1kutno.pl/?page_id=9720  

Galeria

  • Powiększ zdjęcie warsztaty

    warsztaty

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-05-14
Data publikacji:2018-05-14
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:T.Piekarski
Liczba odwiedzin:2119