CYFROWE KUTNO - 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

22 maja 2018

Archiwum Państwowe w Płocku Oddział w Kutnie wraz z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną im. Stefana Żeromskiego współtworzą projekt "Cyfrowe Kutno - Sto lat Niepodległości". Celem projektu jest prezentacja materiałów źródłowych o charakterze regionalnym z zasobu obu instytucji, obejmujących okres walk o niepodległość w Kutnie i powiecie kutnowskim, w okresie od powstań narodowych, aż po rok 1989 r. Do prezentacji   materiałów archiwalnych wykorzystano system "dLibra" . 

www.dlibra.bibliokutno.pl

 

Projekt ma formułę otwartą tzn. dopuszcza się umieszczanie na stronie materiałów archiwalnych związanych z prezentowaną tematyką pochodzących od przechowawców instytucjonalnych i osób prywatnych, o ile wyrażą chęć współpracy.

Dnia 23 maja br w obecności p. Krzysztofa Debicha Starosty Kutnowskiego, p. Zbigniewa Wdowiaka Zastępcy Prezydenta Miasta Kutna oraz Tomasza Piekarskiego, dyrektora Archiwum Państwowego w Płocku  - zasób dokumentacyjny i funkcjonalności systemu zaprezentowali pracownicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Kutnie oraz p. Jolanta Leśniewska - kierownik kutnowskiego Archiwum.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-05-22
Data publikacji:2018-05-22
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:T.Piekarski
Liczba odwiedzin:651