MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ARCHIWÓW W ARCHIWUM PAŃSTWOWYM W PŁOCKU

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

6 czerwca 2018

Z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów dnia 8 czerwca br. (piątek) o godz. 11.00 w Archiwum Państwowym w Płocku nastapi rozstrzygnięcie VI Rejonowego Konkursu Historycznego "Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu". W bieżącym roku konkurs odbywał sie pod hasłem: Drogi do niepodległości. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Płocka. W trakcie uroczystości oprócz podsumowania konkursu i wręczenia nagród uczniowie i nauczyciele będą mogli zwiedzić archiwum i zapoznać się z jego zasobem i działalnością. Współorganizatorem konkursu jest Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku.

Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy dotyczącej dokumentów historycznych, źródeł drukowanych, wiedzy na temat archiwów a także rozbudzanie zainteresowania historią własnej rodziny i kraju. Jest adresowany do uczniów klas VII i oddziałów gimnazjalnych szkół podstawowych. W bieżącym roku w sposób szczególny chcieliśmy uczcić przypadającą
100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego tematyka konkursu skupia się na haśle „Drogi do niepodległości”. Praca uczniów polegała na przygotowaniu prezentacji multimedialnej osnutej wokół dokumentów obrazujących udział rodziny lub lokalnej społeczności w walce o polską niepodległość.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Konkurs

    Konkurs

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-06-06
Data publikacji:2018-06-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:T.Piekarski
Liczba odwiedzin:542