Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Przejdź do - zaproszenie

Co kryją w sobie metrykalia? - wystawa

5 września 2017

Archiwum Państwowe w Płocku zaprasza serdecznie na wystawę poświęconą ksiegom stanu cywilnego. Zaprezentujemy na niej dokumenty znanych płocczan: akt ślubu Ignacego Mościckiego, akt urodzenia Władysława Broniewskiego i wiele innych. Wernisaż odbedzie się 11 września br. (poniedziałek) o godz. 13.00 w budynku Archiwum Państwowego w Płocku , ul. Kazimierza Wielkigo 9b . Wystawa będzie czynna do 16 września br. codziennie w godz. 9.00-15.00.

Czytaj więcej o: Co kryją w sobie metrykalia? - wystawa
Przejdź do - wystawa

WISŁA W DOKUMENCIE ARCHIWALNYM-otwarcie wystawy

10 sierpnia 2017

W dniu 9 sierpnia o godz. 13.00 dyrektor Archiwum Państwowego w Płocku, dr Tomasz Piekarski, dokonał uroczystego otwarcia ogólnopolskiej wystawy plenerowej „Wisła w dokumencie archiwalnym”, usytuowanej dzięki uprzejmości księdza kanonika Wiesława Gutowskiego, proboszcza Parafii św. Bartłomieja w Płocku, na dziedzińcu kościoła farnego przy ul. Kazimierza Wielkiego 1 w otoczeniu figury św. Barbary, patronki marynarzy i rybaków. Wystawa będzie czynna do 20 sierpnia. 

Czytaj więcej o: WISŁA W DOKUMENCIE ARCHIWALNYM-otwarcie wystawy
Przejdź do - Wisła

WISŁA W DOKUMENCIE ARCHIWALNYM

26 lipca 2017

Z okazji Roku Rzeki Wisły zapraszamy na wystawę "Wisła w dokumencie archiwalnym". Wystawę zainicjowaną przez dr. Wojciecha Woźniaka, Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych, przygotowało Archiwum Państwowe w Gdańsku, przy współpracy wielu archiwów państwowych. W Płocku dzięki uprzejmości Parafii św. Bartłomieja w Płocku wystawa zostanie uroczyście otwarta w dniu 9 sierpnia b.r. o godz. 13.00 na dziedzińcu Fary przy ul. Kazimierza Wielkiego 1 i będzie mozna ją podziwiać do 20 sierpnia 2017 roku. Po otwarciu wystawy w Archiwum Państwowym w Płocku przy ul. Kazimierza Wielkiego 9b odbędzie się sesja naukowa.

Czytaj więcej o: WISŁA W DOKUMENCIE ARCHIWALNYM
Przejdź do - zdjęcie

Z PAMIĘTNIKA PRABABCI PRADZIADKA

19 czerwca 2017

Dnia 9 czerwca w Międzynarodowy Dzień Archiwów odbyło sie rozstrzygnięcie V Rejonowego Konkursu Historycznego "Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu", który w tym roku odbywał sie pod hasłem Z PAMIĘTNIKA PRABABCI PRADZIADKA. Współorganizatorem konkursu wspólnie z Archiwum Państwowym w Płocku było Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku oraz Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku. Patronat honorowy nad konkursem objął Pan Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka

Czytaj więcej o: Z PAMIĘTNIKA PRABABCI PRADZIADKA
Przejdź do - logo

V Rejonowy Konkurs Historyczny "Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu"

24 kwietnia 2017

Archiwum Państwowe w Płocku, Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku zaprasza do udziału w V Rejonowym Konkursie Historycznym "Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu". W tym roku będzie przebiegał pod hasłem "Z pamiętnika prababci, pradziadka". Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy dotyczącej dokumentów historycznych, źródeł drukowanych, wiedzy na temat archiwów a także rozbudzanie zainteresowania historią własnej rodziny i kraju. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów gimnazjów z terenu Płocka i powiatu płockiego. Patronat honorowy nad konkursem objął Pan Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka.

 

Czytaj więcej o: V Rejonowy Konkurs Historyczny "Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu"