Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Przejdź do - zaproszenie

Zaproszenie na odczyt do Oddziału w Łęczycy

19 marca 2018

Archiwum Państwowe w Płocku Oddział w Łęczycy wspólnie z łęczyckim Oddziałem Towarzystwa Naukowego Płockiego zaprasza w dniu 20 marca 2018 r. na odczyt dra Tomasza Stolarczyka nt. "Prasa łęczycka w XX-leciu międzywojennym". Zapraszamy do siedziby Archiwum przy ul. Belwederskiej 38 na godz. 11.00. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o: Zaproszenie na odczyt do Oddziału w Łęczycy
Przejdź do - okładka

Płocki Rocznik Historyczno-Archiwalny Tom IX

10 listopada 2017

Archiwum Państwowe w Płocku zaprasza serdecznie na promocję Tomu IX Płockiego Rocznika Historyczno-Archiwalnego, która odbędzie sie dnia 22 listopada b.r. o godz. 16.30 w siedzibie Archiwum przy ul. Kazimierza Wielkiego 9b. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o: Płocki Rocznik Historyczno-Archiwalny Tom IX
Przejdź do - plakat

Materiały do dziejów sądownictwa płockiego XIX w.-I poł. XX w. - wystawa

9 października 2017

Archiwum Państwowe w Płocku zaprasza serdecznie na wystawę pt. "Materiały do dziejów sądownictwa płockiego XIX w.-I poł. XX w." Wystawa będzie czynna do 19 października 2017 roku w sali konferencyjno - wystawowej Archiwum Państwowego w Płocku przy ul. Kazimierza Wielkiego 9b  codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 15.30. Zapraszamy

Czytaj więcej o: Materiały do dziejów sądownictwa płockiego XIX w.-I poł. XX w. - wystawa
Przejdź do - zaproszenie

Zaproszenie na odczyt do Oddziału w Łęczycy

2 października 2017

Archiwum Państwowe w Płocku zaprasza do swojego łęczyckiego Oddziału na odczyt Adama Lajdenfrosta "Z Łeczycy rodem-gangsterska droga Ślepego Maksa". Zapraszamy dnia 3 października 2017 r. o godz. 11.00 do siedziby Archiwum Państwowego w Płocku Oddział w Łęczycy, ul. Belwederska 38. Wstęp wolny. 

Czytaj więcej o: Zaproszenie na odczyt do Oddziału w Łęczycy
Przejdź do - zaproszenie

Co kryją w sobie metrykalia? - wystawa

5 września 2017

Archiwum Państwowe w Płocku zaprasza serdecznie na wystawę poświęconą ksiegom stanu cywilnego. Zaprezentujemy na niej dokumenty znanych płocczan: akt ślubu Ignacego Mościckiego, akt urodzenia Władysława Broniewskiego i wiele innych. Wernisaż odbedzie się 11 września br. (poniedziałek) o godz. 13.00 w budynku Archiwum Państwowego w Płocku , ul. Kazimierza Wielkigo 9b . Wystawa będzie czynna do 16 września br. codziennie w godz. 9.00-15.00.

Czytaj więcej o: Co kryją w sobie metrykalia? - wystawa